Burlövs kommun

Kontakta personalen

OBS! För frågor om böcker, annan media, och om lån, vänd dig i första hand till bibliotekens informationsdiskar, se kontaktuppgifter längst ner:

Katarina Tollbäck Ericson

Bibliotekschef

040-625 62 73

katarina.tollback@burlov.se

Båda biblioteken

 

Annette Skog

Bokupsättning

040-625 60 52

annette.skog@burlov.se

Båda biblioteken

 

Beate Persson

Biblioteksassistent

Kravhantering

040-625 62 80

beate.persson@burlov.se

Arlövs bibliotek

 

Irene Petersson

Bibliotekarie

Verksamhetsansvarig på Åkarps bibliotek, Boken kommer

040-625 66 81

irene.petersson@burlov.se

Båda biblioteken

 

Joel Hirsch

Barnbibliotekarie - föräldraledig

040-625 62 76

joel.hirsch@burlov.se

Arlövs bibliotek

 

Karin-Karuchka Kristiansen

Vik. barnbibliotekarie t.o.m. oktober 2017

040-625 62 75

karin-karuchka.kristiansen@burlov.se

Arlövs bibliotek

 

Mari Jansson

Bibliotekarie

Mångspråk, IT

040-625 62 79

mari.jansson@burlov.se

Arlövs bibliotek

 

Maria Albini

Barn- och ungdomsbibliotekarie

040-625 66 77

maria.albini@burlov.se

Båda biblioteken

 

Maria Bondesson

Biblioteksassistent

Huvudredaktör för bibliotekets webbplats, inköp musik

040-625 66 78

maria.bondesson@burlov.se

Båda biblioteken

 

Pia Malmgren

Bibliotekarie

Systemansvarig, inköp vuxenlitteratur

040-625 62 81

pia.malmgren@burlov.se

Båda biblioteken

Senast uppdaterad:
2017-05-02