Burlövs kommun
www.burlov.se

Kontakta oss inom Kulturskolan

Jonna Salomonsson - enhetschef                              

070-963 91 28
jonna.salomonsson@burlov.se


Caroline Arlestål - teater                                                                               

caroline.arlestal@burlov.se


Annika Gustafsson - piano

070-963 91 23

annika.gustafsson@burlov.se


Kristina Helgesen - kulturpedagog i förskolan/förskoleklass, barnkör

070-963 91 22

kristina.helgesen@burlov.se


Magnus Karlsson - gitarr, elgitarr, elbas, musikproduktion
070-963 91 24
magnus.karlsson@burlov.se


Ylva Knutas - tvärflöjt
0709-63 91 31
ylva.knutas2@burlov.se


Britt-Marie Lavröd - blockflöjt, piano
0709-63 91 26
britt-marie.lavrod@burlov.se


Andreas Mars - klarinett, saxofon, blåsorkestern "Burlövsblåset"
070-963 91 27

andreas.mars@burlov.se


David Forss Norberg - slagverk
070-963 90 02

 

Karin Sandén Berg - cello, piano, stråkorkestern "Stråkfilurerna"
070-963 91 29
karin.berg@burlov.se


Marie Sehlin - kulturpedagog i förskolan/förskoleklass, barnkör - tjl

 

Klara Sjöblom - kulturpedagog i förskolan/förskoleklass, barnkör - vik

072-983 92 47


Lisa Tanttu - bild och form, animation, serieteckning
072-989 15 19
lisa.tanttu@burlov.se


Daniel Vistam - trumpet, trombon, valthorn, tuba, blåsorkestern "Next Generation"
daniel.vistam@gmail.com


Matilda Westergren - solosång, kör

070-963 91 25

 

Petra Ziegler - Dans
070-963 90 01
petra.ziegler@burlov.se


Anna Åkerlund - kör, fiol, stråkorkestern "Stråkfilurerna", barnkör
070-963 91 30
anna.akerlund@burlov.se

Kontakta oss

Medborgar­service - den enkla vägen till Burlövs kommun!

Kontakta oss

Telefon 040-625 60 00
E-tjänst Kontakt Burlöv »länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Öppettider

Måndag – fredag 08.00 – 16.30

Fler kontaktuppgifter »

Senast uppdaterad:
2020-07-29

Utbildning & barnomsorg